Home » 2014 » Luty

Monthly Archives: Luty 2014

Ważne dla rodziców! Rekrutacje w szkołach i przedszkolach

Przełom marca i kwietnia to czas rekrutacji do wyszkowskich przedszkoli oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Na naszym Osiedlu zapisy prowadzą Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. 11 Listopada 62 oraz Przedszkole nr 7 przy ul. 11 Listopada 50 .

 

Do 10 marca na chętnych czekają  oddziały klas pierwszych w SP nr 1. Przypominamy, że w tym roku po raz pierwszy obowiązek zapisania dziecka do szkoły mają rodzice sześciolatków (wyjątkowo! tylko tych urodzonych w pierwszej połowie 2008 roku). W roku szkolnym 2014/15 w SP nr 1 nie będzie tzw. oddziałów zerowych. Zostały one przeniesione do Przedszkola nr 7. Tam rekrutacja przedszkolaków na nowy rok szkolny rozpocznie się 18 marca i potrwa do 3 kwietnia. Będzie prowadzona w formie elektronicznej poprzez stronę www.wyszkow.przedszkola.vnabor.pl O szczegółowych zasadach tegorocznej rekrutacji do przedszkoli można przeczytać na stronie: www.wyszkow.pl

Ferie w mieście

Trwają ferie zimowe w województwie mazowieckim. Co dla młodych wyszkowian przygotowały miejskie ośrodki? Oto propozycje:

Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”

  • 17 lutego godz. 11.00 – zimowy seans filmowy
  • 18 lutego godz. 11.00 – spektakl teatralny dla dzieci „Zajęcza chatka”
  • 19 lutego godz. 11.00 – turniej gier planszowych
  • 20 lutego godz. 11.00 – seans filmowy „Gdzie jest gwiazdka?”
  • 23 lutego godz. 17.00 – spotkanie z czarodziejem Łukaszem Podymskim – pokaz iluzjonistyczny dla dzieci (wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie)
  • 25, 26, 27 lutego w godz. 11.00-12.30 – karnawałowe zajęcia plastyczne
  • 28 lutego w godz. 11.00-13.00 – karnawałowy bal przebierańców z konkursem na najlepsze przebranie.

 

Biblioteka Miejska

Zaprasza uczniów szkół podstawowych (ukończone 7 lat) na ferie w bibliotecznym labiryncie. W programie: akademia tajemnic, królestwo zagadek, łowcy kalamburów, turniej mistrzów łamigłówek, detektywi na tropie i wiele innych niespodzianek. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-13.00.

 

Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do nieodpłatnego korzystania z hali sportowej przy ul. Geodetów. W dniach 17, 19, 21, 24, 26, 28 lutego w godzinach 12.00-15.00 do dyspozycji młodzieży wydzielone będą trzy sektory do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenisa stołowego. Uczestników obowiązuje zmiana obuwia. Ponadto w okresie ferii zjeżdżalnia na wyszkowskiej pływalni – gratis.

 

Parafia św. Idziego

W dniach 24 lutego – 1 marca Fundacja „Idzik” zaprasza na półkolonie zimowe w godzinach 9.00 -15.00. Czas dzieci i młodzież spędzą na wspólnej zabawie i modlitwie. W programie ciekawe zajęcia kulturalno-sportowe. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

 

O innych propozycjach informujemy również w naszym Kalendarzu.

Będą zmiany w lokalizacji przystanków autobusowych

Miasto musi przenieść w inne miejsce istniejący od lat przystanek komunikacji autobusowej na byłym targowisku tzw. rubel placu. Działka, na której się on znajduje, należy do prywatnego inwestora. Proponowana nowa lokalizacja przystanku to ul. Sowińskiego, vis a vis banku PKO S.A. Już dziś zatrzymuje się tam po pasażerów większość autobusów podmiejskich i dalekobieżnych. Jeśli gmina uzyska zgodę na przeniesienie w to miejsce przystanku z „rubel placu”, dostawiona zostanie dodatkowa wiata przystankowa. O zmianach w usytuowaniu przystanków będziemy informować na bieżąco.