Home » 2014 » Czerwiec

Monthly Archives: Czerwiec 2014

Trybuny do wymiany

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa przełomie lipca i sierpnia wymieniona zostanie część trybun na wyszkowskim stadionie. Gmina właśnie rozstrzygnęła przetargi i wyłoniła wykonawców inwestycji. Rozbiórkę trybun powierzyła firmie God-Mart Grzegorza Godlewskiego z Rząśnika, która zaoferowała najniższą cenę –  112 tys. zł. Dostawą i montażem nowych trybun zajmie się z kolei firma „Profi Sport Budownictwo” z Rzeszowa, która wygrała przetarg z ceną 121 tys. 977 zł. Przetarg na zagospodarowanie terenu wokół nowej trybuny wraz z wykonaniem ogrodzenia zajmie się z kolei Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Krzysztofa Falby za 188 tys. 347 zł. Rozbiórka starej trybuny ma nastąpić do 13 lipca. 14 lipca na plac budowy powinna już wejść firma montująca nową trybunę, która ma na to czas do 14 sierpnia. Do sierpnia ma być też wykonane zagospodarowanie terenu.

Przy Kościelnej nowy chodnik i punkt widokowy

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW lipcu prowadzone będą dalsze prace przy ul. Kościelnej i w okolicach mostu kołowego. Urząd Miejski właśnie ogłosił przetargi – na budowę chodnika przy ul. Kościelnej oraz wyposażenie planowanego przy moście punktu widokowego oraz miejsca odpoczynku w parku Wazów.

W ramach zadania obejmującego budowę chodnika przy ul. Kościelnej, powstanie nie tylko ciąg pieszy prowadzący do skweru Jana Pawła II, ale także zasypane zostaną schody prowadzące nad Bug,  założone zostaną nowe trawniki, umocniona skarpa. Na zrealizowanie inwestycji wykonawca będzie miał dwa miesiące od podpisania umowy. Oferty w przetargu można składać do 11 lipca.

Natomiast do 7 lipca można składać oferty w drugim przetargu – na wyposażenie punktu widokowego na skarpie oraz miejsca odpoczynku w parku, nad Bugiem. Punkt widokowy powstanie przy ul. Kościelnej, w sąsiedztwie Pomnika Żołnierzy Wyklętych. Zainstalowana zostanie tam luneta, okrągły stół z ławkami i zadaszeniem. W parku natomiast stanie zadaszony stół z ławkami, stojak na rowery, tablica informacyjna. Urządzanie punktu widokowego i miejsca odpoczynku w parku ma być wykonane do 20 sierpnia.

Wymiana chodnika przy ul. Kościuszki

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW ciągu miesiąca ma być wykonany nowy chodnik przy ul. Kościuszki, vis a vis internatu LO. Jest to osiedlowy chodnik z płyt betonowych, który gmina pobudowała kilka lat temu jako tymczasowe dojście do osiedla Kościuszki/ 3 Maja. Teraz zostanie on zbudowany z kostki brukowej. Wykonawcą chodnika o długości 128 mb i szerokości 2 metrów będzie firma Dariusza Andrzejewskiego z Wyszkowa. Zaoferował najniższą cenę, 46 tys. 198 zł. Na wykonanie inwestycji ma miesiąc.

Nowy parking w Przedszkolu nr 7 prawie gotowy

DSC_7037Zmienia się otoczenie Przedszkola nr 7 przy ul. 11 Listopada. Przebudowany został już wjazd, który  poszerzono, wymieniono w nim również bramę wjazdową. A obecnie trwa budowa nowego parkingu przy placówce.  Starą, nierówną wylewkę betonową zastąpi kostka brukowa. Nowe chodniczki i alejki pojawią się również  na przedszkolnym placu zabaw. Inwestycje są możliwe dzięki dotacji z budżetu gminy w wysokości 75 tys. zł. Prace zostaną ukończone jeszcze w czerwcu.

Ruszyła budowa chodnika przy ul. Sowińskiego

DSC_702623 czerwca wykonawca wszedł na plac budowy przy ul. Sowińskiego. W ciągu niespełna trzech miesięcy ma tam powstać nowy chodnik wraz z drogą dla rowerów na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Pułtuskiej. W ramach zadania przebudowany zostanie również skwer wokół pomnika Gloria Victis. Jednocześnie spółka Meditrans  zamierza przeprowadzić przebudowę ogrodzenia Kolumny Transportu Sanitarnego przy ul. Pułtuskiej.

Prace przy budowie chodnika rozpoczęto od strony ul. Kościuszki. Pierwszy odcinek został już czasowo wyłączony z użytku i zaleca się przechodzenie druga stroną ulicy.

100DNIÓWKA Liceum

plakat-100dniówka_A221 i 22 czerwca odbędzie się impreza pod hasłem „100DNIÓWKA czyli 100 na 100 lat LO”. W sobotę 21 czerwca rozpocznie się ona akcją zbiórki krwi. Organizatorzy liczą, że dawców będzie stu a może i więcej. Zbiórka będzie prowadzona w godzinach  10.00-14.00 w ambulansie na placu przed Urzędem Skarbowym w Wyszkowie.

22 czerwca świętowanie przeniesie się do parku miejskiego. Będzie coś dla małych i dużych, dla miłośników sportu i melomanów. Zwieńczeniem imprezy będzie premiera kolejnego odcinka Kroniki Obchodów 100-lecia LO oraz serialu „Nasze Liceum”.

„Studniówkę” o godz. 16.00 rozpoczną „zawody wędkarskie z przymrużeniem okonia”, czyli akcja „100 ryb na 100 lat”. O godz. 18.00 rozpocznie się godzinny maraton zumba&fitness, a uczestnicy zgubią co najmniej 100 kalorii. „Kolorowy świat naszych milusińskich” – to propozycja dla najmłodszych, dla których organizatorzy przygotują 100 kredek. Malowanie trwać będzie od godz. 18.00 do 19.00. „Wspólne riffowanie i strun poszarpywanie” – to kolejny pomysł na uczczenie 100-lecia LO. Akcja „100 strun” rozpocznie się o godz. 19.30 i potrwa do 20.00. A po graniu, będz8ie czas na śpiewanie  na 100 głosów z pomocą dyrygenta. To o godz. 20.00. O godz. 20.30 100 par zatańczy poloneza na parkowych alejach, o 21.00 czas na 100 kadrów, czyli pokazy filmowe kroniki i serialu, które stworzyli absolwenci LO. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Park miejski zmieni oblicze

DSC_5261Nowy plac zabaw, siłownie „pod chmurką”, nowe alejki i drogi dla rowerów, uporządkowanie parkowej zieleni, przyrodnicza ścieżka edukacyjna – to niektóre elementy zmian, jakie w tym i kolejnym roku mają zajść w parku miejskim w Wyszkowie. W Urzędzie Miejskim powstała koncepcja, na co wydać zarezerwowane w tegorocznym budżecie 300 tys. zł.

Gmina stworzyła koncepcję, zgodnie z którą chce przebudować nawierzchnię głównych parkowych alejek, zmodernizować stary plac zabaw, który ma zostać dodatkowo ogrodzony a także stworzyć dwie siłownie na świeżym powietrzu – jedna na skarpie z widokiem na Bug. Zmianie ulegnie nawierzchnia betonowego obecnie boiska, który stanie się bardziej placem na uroczystości miejskie. Przybędzie klombów z kwiatami i nowych drzew, które zajmą miejsce starych, wyciętych. Wszystko to jest jeszcze w fazie uzgodnień z konserwatorem przyrody. W tym roku uda się wykonać z pewnością tylko część zaplanowanych prac.

Na przyszły rok i kolejne lata gmina pozostawia sobie realizację nowych zamierzeń dotyczących parku. Stara się o dofinansowanie inwestycji w ramach projektu zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu. Projekt ten przewiduje oznakowanie i wyeksponowanie pomników przyrody w parku, stworzenie ścieżki edukacyjno-botanicznej w parku, zorganizowanie „Zielonych lekcji” wraz z plenerową salą lekcyjną w parku, budowę infrastruktury okołoturystycznej i promocję parku. Ponadto gmina chce również wyznaczyć i oznakować trasy piesze i rowerowe na terenie miasta, ścieżkę nordic walking, zorganizować turystyczno-rekreacyjną grę na orientację „WInO-GRONNO”, stworzyć ścieżkę edukacyjną „Wyszków 1920”. Cały projekt jest kontynuacją działań podjętych przez gminę Wyszków podczas obecnie realizowanego projektu „Przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków”. Wartość całkowita zadania wynosi 1 mln 082 tys. 362 zł, a wnioskowana kwota dofinansowania to 750 tys. zł.

Świateł nie będzie, remontu na razie też nie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zamierza budować sygnalizacji świetlnej przy ul. Kościuszki, w rejonie skrzyżowania z ul. 11 Listopada. To odpowiedź na petycję mieszkańców, rodziców uczniów SP nr 1 oraz zarządu osiedla nr 7 w Wyszkowie.

Petycję z podpisami ponad 1200 osób, które domagają się poprawy bezpieczeństwa pieszych, głównie dzieci na ruchliwym odcinku ul. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada, GDDKiA otrzymała przed kilkoma tygodniami. W akcję zbiórki podpisów zaangażowali się głownie rodzice uczniów SP nr 1, którzy wielokrotnie na zebraniach podnosili kwestię bezpieczeństwa dzieci na ruchliwej drodze krajowej nr 62 w rejonie szkoły. Zawnioskowali do zarządcy drogi o budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i 11 Listopada. Niestety, odpowiedź nie jest zadowalająca. GDDKiA nie przewiduje budowy sygnalizacji, ponieważ – jak wynika z jej analiz i statystyk – nie odnotowano wypadków drogowych na przejściach dla pieszych w tym rejonie. Jest jednak pewien pozytywny element.

– Z uwagi na bliską lokalizację szkół widzimy zasadność poprawy widoczności na wspomnianym przejściu dla pieszych – pisze Leszek Sekulski, zastępca dyrektora Mazowieckiego oddziału GDDKiA.

Inwestycja zostanie uwzględniona przy najbliższej aktualizacji planów związanych z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zarządca drogi nie daje natomiast na razie nadziei na generalną przebudowę kolejnych odcinków ul. Kościuszki w Wyszkowie, o co także wnioskowali w swoim piśmie mieszkańcy. Nie ma na to pieniędzy.

– W miarę udostępniania środków finansowych podejmowane będą działania zmierzająca do realizacji dalszych etapów przebudowy drogi nr 62 przez Wyszków. Pierwszy odcinek trasy – czyli ul. Serocką – GDDKiA przebudowała w 2010 roku. W kolejnych latach, ale w miarę możliwości finansowych, do wykonania są jeszcze dwa etapy – odcinek 350 mb z wiaduktem oraz odcinek 650 mb od wiaduktu do ul. Daszyńskiego.

Będzie ładniej na skarpie

DSC_318950 tys. zł przeznaczyła w budżecie Rada Miejska na zagospodarowanie terenu skarpy na Bugiem. Pieniądze zostaną przeznaczone na uporządkowanie terenu, na którym ostatnio oddano do użytku  nowy ciąg spacerowy pod mostem drogowym. Wymaga on m.in. wzmocnienia drenażu skarpy,  obsiania trawą. W planach jest również remont schodów na skarpie, znajdujących się obok mostu drogowego.

Lepsze parkowanie w Centrum

DSC_5466Przy ul. Bankowej wyrównywany i utwardzony jest teren pod miejsca parkingowe. Prace prowadzone są na zlecenie  Urzędu Miejskiego w miejscu zwyczajowo wykorzystywanym przez mieszkańców jako teren parkingowy. Dlatego gmina zdecydowała się poprawić jego stan techniczny poprzez wycinkę krzewów, wyrównanie terenu i utwardzenie kruszywem. Prace będą wykonane na odcinku od ul. Wąskiej do drogi wewnętrznej (prowadzącej do ul. Pułtuskiej).