Home » 2014 » Lipiec

Monthly Archives: Lipiec 2014

Nasz dzielnicowy doceniony

DSC_8390Dzielnicowy naszego Osiedla, Mariusz Krupa, z okazji Święta Policji odebrał awans na stopień sierżanta sztabowego. Za swoją pracę i zaangażowanie Mariusz Krupa otrzymał również nagrodę burmistrza Wyszkowa. Gratulujemy!

Wyszków w hołdzie Powstańcom

0002UKJC23A4SLOM-C1161 sierpnia o godz. 17.00 w całym województwie, również w Wyszkowie, zawyją syreny alarmowe. Będzie to jeden ze sposób oddania hołdu Powstańcom Warszawskim. W Wyszkowie odbędzie się patriotyczna uroczystość przed pomnikiem Gloria Victis. Wszystkich, którzy chcieliby oddać hołd powstańcom burmistrz Grzegorz Nowosielski zaprasza do wspólnego złożenia kwiatów 1 sierpnia o godz. 17.00. W ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego WOK „Hutnik” zaprasza natomiast na otwarte seanse filmu „Powstanie Warszawskie”.

Inwestycje i remonty w Szkole Podstawowej nr 1

3_zegar_1Trwają wakacyjne remonty w Szkole Podstawowej nr 1. Obecnie odnawiany jest górny korytarz, gdzie konieczna była wymiana podłogi. Naprawy wymagała również część dachu na łączniku. Szkoła przygotowuje się do wykonania patio, czyli wewnętrznego dziedzińca oraz do planowanej na przyszły rok  budowy kompleksu boisk. Gmina ma już projekt techniczny, przewidujący boiska do piłki ręcznej, nożnej, bieżnię i inne urządzenia lekkoatletyczne. W planach na ferie jest modernizacja podłogi w sali gimnastycznej, a w dalszej perspektywie również budowa miasteczka ruchu drogowego na szkolnym boisku. Jeszcze podczas wakacji wykonany zostanie remont zegara na frontowej ścianie budynku szkoły.

Punkt widokowy jeszcze w sierpniu

Do 25 sierpnia powstanie punkt widokowy i miejsce odpoczynku na skarpie w parku miejskim w Wyszkowie. Zostanie on wyposażony w lunetę widokową, stoliki i ławy z zadaszeniem, stojaki na rowery oraz śmietniczki, a także stelaż do tablicy informacyjnej. Punkt powstanie w ramach projektu przygotowania kompleksowej oferty turystycznej na terenie gminy Wyszków. Przetarg na wyposażenie punktu wygrała firma S&S Piłczyński z Klembowa. Wyposażenie punktu będzie kosztowało 68 tys. 100 zł.

Z kolei wykonaniem tablic informacyjnych na szlakach turystycznych – tzn.  przy Kordegardzie i w punkcie widokowym na skarpie przy ul. Kościelnej zajmie się firma TABAL z Lublina, która z zaoferowała cenę 11 tys. 070 zł.

Przy Kościelnej będzie nowy chodnik i miejsce odpoczynku

DSC_3182F. U. SZUGER -BUD z Zielonki wygrała przetarg na budowę chodnika przy ul. Kościelnej w Wyszkowie wraz z miejscem odpoczynku. Inwestycja będzie kosztować 87 tys. 572 zł. Zadanie ma być wykonane w ciągu dwóch miesięcy, czyli do połowy września. Zamówienie obejmuje również zasypanie schodów na skarpie w pobliżu armaty, zagęszczenie i humusowanie nawierzchni skarpy, wykonanie chodnika od Pomnika Żołnierzy Wyklętych do skweru Jana Pawła II czyli wzdłuż ul. Kościelnej. Na zdjęciu chodnik na skarpie – podobny powstanie przy ul. Kościelnej.

Plac Wyzwolenia – jest koncepcja zagospodarowania

W-2Od budowy nowego chodnika wzdłuż ul. Kościuszki gmina zamierza rozpocząć zagospodarowanie Placu Wyzwolenia u zbiegu ulic Kościuszki i Daszyńskiego. W dalszych etapach powstanie w tym miejscu skwer z fontanną i małą architekturą. Zniknie natomiast sklep „Grzybek”. Cała inwestycja ma kosztować 700 – 800 tys. zł.

Gmina ma koncepcję autorstwa Wojciecha Smółkowskiego, którą chciałaby zacząć realizować od przyszłego roku. Plac a tym samym wjazd do Wyszkowa, ma szansę całkowicie zmienić swój wygląd, stać się jedną z wizytówek miasta i miejscem wypoczynku, jak zaznacza autor koncepcji, współgrającym urbanistycznie z pobliskim skwerem przy kościele św. Idziego.

Centralnym punktem Placu ma być podświetlona fontanna (podobna jak w Pułtusku). Wokół przewidziane są miejsca do odpoczynku i kwiatowe wieże, a w sąsiedztwie fontanny – pomost z deski kompozytowej. Kolejna duża zmiana to rozbiórka sklepu „Grzybek”. W jego miejscu przewidziane jest oświetlone miejsce do odpoczynku, z ławeczkami i nasadzeniami. Po sąsiedzku, od strony ul. Wąskiej, znajduje się parking, większy niż obecnie.

 

Ruszają prace przy ul. 11 Listopada

28 lipca planowane jest rozpoczęcie robót związanych z częściową przebudową ul. 11 Listopada w Wyszkowie. Rozebrany zostanie budynek na rogu ul. 11 Listopada i ul. Pułtuskiej. Przebudowane zostaną chodniki i parkingi od ul. Pułtuskiej w stronę ul. Prostej (do wysokości Przedszkola „Słoneczko”). W granicach naszego osiedla wykonana zostanie również zatoka parkingowa przy ul. 11 Listopada na wysokości terenu SP nr 1 wraz z droga serwisową do ul. Bankowej.

 

·         

Trwa rozbiórka bazy Meditrans

DSC_8239Za kilka dni zniknie z krajobrazu naszego osiedla szpecące ogrodzenie oraz wiaty w bazie Meditrans przy ul. Pułtuskiej. W ich miejsce zbudowane zostanie nowe, estetyczne ogrodzenie. Prace w bazie Meditransu zbiegły się z gminna inwestycją, polegającą na przebudowie chodnika wzdłuż ul. Sowińskiego. Przy okazji zmieni się również  otoczenie pomnika Gloria Victis u zbiegu ulic Pułtuskiej i Sowińskiego.

GDDKiA poprawi chodniki przy ul. Kościuszki

DSC_8248W najbliższym czasie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poprawi stan chodników przy ul. Kościuszki w Wyszkowie. Pierwszy przeznaczony do remontu odcinek chodnika znajduje się przy internacie Liceum Ogólnokształcącego. Obecnie piesi korzystają tam z tymczasowego  chodnika usypanego z czarnego żużlu, ale wkrótce się to zmieni. Służby GDDKiA przebudują również zdegradowany chodnik na wysokości sklepu „Grzybek”m przy skrzyżowaniu z ul. Wąską – widoczny na zdjęciu. Obecnie dobiega końca przebudowa chodnika na wiadukcie.

 

11 Listopada do przebudowy

DSC_7045Wiemy już, kto zajmie się przebudową ul. 11 Listopada. Przetarg wygrała firma P&K Pawła Jaczewskiego z Korytnicy. Zaoferowana cena to 518 tys. 118 zł. Wykonawca ma trzy miesiące od podpisania umowy na zrealizowanie inwestycji. Inwestycji, która – przypomnijmy – przewiduje m.in. budowę kanalizacji deszczowej, rozbiórkę budynku przy skrzyżowaniu ul. 11 Listopada z ul. Pułtuską, wykonanie jezdni serwisowej między ul. Szkoloną i ul. Bankową oraz zatok parkingowych: między ul. Szkolną i ul. Bankową oraz przed sklepem LUX; budowę 344 m kw chodników z kostki brukowej oraz wykonanie odcinka linii kablowej podziemnej na potrzeby projektowanej linii oświetlenia ulicznego.

N/z widać miejsce, między ul. Szkolna i Bankową, w którym powstanie droga serwisowa i kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych.