Home » 2014 » Sierpień

Monthly Archives: Sierpień 2014

Osiedlowe malowanie z Klubikiem Maluszka

DSC_0053Za nami twórcze, kolorowe i radosne spotkanie z Klubikiem Maluszka „Maduś”, który gościliśmy na naszym osiedlu 27 sierpnia. Pogoda nie dopisała, ale dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 mieliśmy dach nad głową i możliwość  kreatywnego spędzenia popołudnia. Spotkanie przebiegło pod hasłem „Wielkie malowanie małymi rączkami”. Maluchy oddawały się beztroskiej zabawie, a rodzice – przyjacielskim rozmowom.Miło, że odwiedzili nas sąsiedzi z innych osiedli. Dziękujemy Magdzie Mielczarczyk z Klubiku Maluszka za zorganizowanie zabawy.

Więcej zdjęć z wydarzenia obejrzycie na naszym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1464344513845441.1073741829.1416964671916759&type=1

Przerwa w dostawie ciepłej wody!

IMG_5926Z powodu konserwacji sieci w najbliższych dniach możemy się spodziewać przerw w dostawie ciepłej wody na terenie naszego osiedla. Przerwy nastąpią:

1. w czwartek 28 sierpnia w godz. 8.00-12.00

2. w piątek 29 sierpnia w godz. 15.00-21.00

 

Miejsca odpoczynku powstaną w parku i na skarpie

IMG_5918Jeszcze w tym tygodniu w parku miejskim, a w ciągu najbliższych dwóch miesięcy także przy ul. Kościelnej, powstaną miejsca odpoczynku dla turystów. Każdy z punktów wyposażony będzie w okrągły zadaszony  stolik z ławkami, stojaki na rowery, kosze na śmieci, stojaki na tablice informacyjne. Montaż urządzeń w miejscu wypoczynku w parku rozpoczął się dzisiaj (na zdjęciu) i potrwa około tygodnia. Punkt urządzono w pobliżu nowego placu zabaw.

Drugi z punktów – przy ul. Kościelnej – powstanie w pobliżu tarasu widokowego na skarpie. W ubiegłym tygodniu gmina przekazała wykonawcy plac budowy i może on przystąpić do realizacji zlecenia. Rozpocznie z pewnością  od umocnienia skarpy. Potem powstanie punkt widokowy z dwoma lunetami oraz infrastrukturą wypoczynkowa taką jak w parku.  Dodatkowo zbuduje również chodnik wzdłuż ul. Kościelnej. Termin wykonania prac to dwa miesiące od przekazania placu budowy, czyli do około 20 października.

Zapraszamy dzieciaki na wielkie malowanie!

Allow-your-child-to-release-their-inner-painter-776x1024Na zakończenie wakacji mamy wspólnie z Klubikiem Maluszka „Maduś” ciekawą propozycję dla milusińskich (nie tylko) z naszego osiedla. „Sąsiedzi” będą również mile widziani. 27 sierpnia o godz. 17.30 zapraszamy zatem maluchy z opiekunami na teren Szkoły Podstawowej nr 1. Zorganizujemy tam twórcze i radosne spotkanie pod hasłem „Wielkie malowanie małymi rączkami”. Będziemy tworzyć plastyczne dzieła na dużym formacie. Zapewnimy farby i pędzle, aczkolwiek malowanie czym popadnie będzie miało zielone światło. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

„Przeprowadzka” haubicy

DSC_9626Już niebawem nieodłączny element nadbużańskiego krajobrazu – znana przez wszystkich wyszkowian haubica – zmieni nieco swoją lokalizację. Jak pamiętamy w jej sąsiedztwie powstanie punkt widokowy, ale nie oznacza to, że miasto chce usunąć działo z okolic ul. Kościelnej i mostu drogowego. Wręcz przeciwnie – zostanie ono jedynie przesunięte i lepiej wyeksponowane. Zniknie też szpetny cokół, na którym stoi haubica.

Zielone patio dla „Jedynki”

W budżecie miasta znalazły się pieniądze na wsparcie projektu dyrekcji i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1, która chce stworzyć przyjazne miejsce wypoczynku dla najmłodszych uczniów. Dzięki dotacji z gminy uda się urządzić wewnętrzne patio. Zewnętrzna opaska zostanie zbudowana z kostki brukowej, natomiast wewnątrz patio ułożona będzie bezpieczna nawierzchnia. Radni zdecydowali się wesprzeć projekt kwotą 30 tys. zł. Pozostałą kwotę dołożą szkoła i Rada Rodziców. Inwestycja pod nazwą „Zielona klasa z bezpiecznym podłożem” zostanie wykonana w najbliższym czasie.

Nowe wiaty przystankowe na Sowińskiego

W ramach prowadzonej właśnie przebudowy ul. Sowińskiego, powstaną nowe zatoki autobusowe dla komunikacji miejskiej i dalekobieżnej. Gmina chce również ustawić dwie nowe wiaty przystankowe. Radni przeznaczyli na ich zakup 33 tys. zł. Będą to nowoczesne wiaty z możliwością podświetlenia.

Nowymi schodami nad rzekę

DSC_9553Przebudowane zostały schody prowadzące nad Bug i do deptaku im. Kazimierza Deptuły. Mowa o schodach tuż przy moście  drogowym. Przy okazji zainstalowano tam również barierkę, dzięki czemu można teraz bezpiecznie dojść do ciągu spacerowego wzdłuż rzeki. Mała rzecz, a cieszy…

Na 11 Listopada praca wre

DSC_9541Od budowy kanalizacji deszczowej rozpoczęły się prace przy częściowej modernizacji ul. 11 Listopada w Wyszkowie. Odwodnienie ulicy wykonywane jest pod przyszłą drogą serwisową, vis a vis Szkoły Podstawowej nr 1. Przypomnijmy, że droga serwisowa z kilkudziesięcioma miejscami parkingowymi powstanie na odcinku od ul. Szkolnej do Bankowej.

W ramach inwestycji wyburzono już budynek na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Pułtuskiej. Równolegle trwają prace przy budowie chodnika w tym rejonie. Powstanie również nowa zatoka parkingowa przed sklepem LUX i w rejonie Przedszkola nr 3 „Słoneczko”.

Bieg Pokoju przez Wyszków

foto_21414 sierpnia przez Wyszków przebiegnie sztafeta Biegu Pokoju (Peace Run). Bieg ten każdego roku gości w ponad 100 krajach na 5 kontynentach, jest jednym w większych niekomercyjnym przedsięwzięciem sportowym na świecie, zachęcając setki tysięcy ludzi do uczestnictwa. Głównym założeniem biegu jest przekraczanie granic kulturowych i religijnych, granic podziału narodów i granic geopolitycznych pomiędzy narodami.

Bieg rozpocznie się w Ostrowi Mazowieckiej, dalej trasą Wyszków-Wierzbica-Legionowo. Biegacze pokonają ok. 120 km. W Wyszkowie biegacze pojawią się około godz. 14.00. Wyszkowski etap biegu rozpocznie na ul. Białostockiej, na wysokości kościoła pw. św. Idziego. Przy przystani wodnej przy budynku LOK-u zaplanowany został poczęstunek dla biegaczy. Chętnych biegaczy zapraszamy do dołączenia się do biegu. Zachęcamy również do kibicowania sportowcom.

Organizator biegu: Peace Run Polska, 02-495 Warszawa, ul. Skoroszewska 3/41, tel. 500 250 216, e-mail:palaszjan@gmail.com, koordynator w Polsce Jan Pałasz. N/z – trasa biegu po Europie