Home » 2014 » Wrzesień

Monthly Archives: Wrzesień 2014

Nasze wnioski do budżetu

DSC_268025 września w Urzędzie Miejskim zarząd Osiedla nr 7 złożył wnioski o inwestycje, które chcielibyśmy, aby znalazły się w przyszłorocznym budżecie gminy Wyszków. Są to:

1. wniosek o przebudowę i zagospodarowanie Placu Wyzwolenia zgodnie z koncepcją, posiadaną przez Urząd Miejski

2. wniosek o budowę ulicy Bankowej (odcinek między Sowińskiego i 11 Listopada)

3. wniosek o budowę ul. Szkolnej (odcinek między Sowińskiego in 11 Listopada)

4. wniosek o budowę kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 1

5. wniosek o budowę linii oświetlenia parku miejskiego

6. wniosek o modernizację ul. 11 Listopada (odcinek między ul. Pułtuską i Kościuszki)

7. wniosek o budowę uliczki łączącej ul. Bankową z ul. Pułtuską wraz z dojazdem do części mieszkalnej posesji usytuowanych wzdłuż ul. Sowińskiego

8. wniosek o przebudowę chodnika i zatoki parkingowej przy ul. Pułtuskiej, wzdłuż budynków usługowo-mieszkalnych od ronda Wyszyńskiego w kierunku wschodnim

9. wniosek o instalację monitoringu wizyjnego w rejonie Przedszkola nr 7, Szkoły Podstawowej nr 1 i WOSIR

10. wniosek o budowę uliczki dojazdowej od strony ul. Kowalskiego do posesji przy ul. Pułtuskiej.

Rozpatrzeniem wniosków zajmie się burmistrz Wyszkowa i Rada Miejska.

Siłownia pod chmurką

Obraz 011W parku miejskim można już korzystać z nowej napowietrznej siłowni. Urządzenia rekreacyjne  ustawione są na skarpie w pobliżu starego placu zabaw. Na zlecenie Urzędu Miejskiego zamontowano osiem urządzeń do ćwiczeń dla dorosłych i młodzieży powyżej  14 lat.

Nasze wnioski do budżetu 2015

IMG_309016 września zarząd spotkał się z mieszkańcami na otwartym zebraniu, aby omówić potrzeby inwestycyjne naszego Osiedla. Ustalono, że będziemy wnioskować o ujęcie w budżecie gminy i wykonanie w 2015 roku następujących inwestycji:

1. projekt i budowa ulicy Bankowej na odcinku między ul. 11 Listopada i Sowińskiego z wyjazdem do ul. Sowińskeigo

2. projekt i zagospodarowanie Placu Wyzwolenia u zbiegu ulic Kościuszki, Daszyńskiego i Wąskiej

3. projekt i wykonanie uliczki łączącej ul. Pułtuską z ul. Bankową z drogą dojazdową do posesji wzdłuż ul. Sowińskiego

4. modernizacja ul. 11 Listopada na odcinku od Pułtuskiej do Kościuszki

5. budowa kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1

6. oświetlenie i monitoring w parku miejskim

7. przebudowa parkingu i chodnika wzdłuż ul. Pułtuskiej od ronda Wyszyńskiego w kierunku wschodnim (przed ciągiem handlowym)

8. oświetlenie ul. Sowińskiego

9. budowa zatok parkingowych wzdłuż ul. Sowińskiego

Wnioski zostaną przekazane na piśmie do Urzędu Miejskiego w terminie do 30 września. Czekamy na propozycje innych inwestycji do 25 września pod adresem mailowym: osiedle7@wyszkow.eu

Babiniec po raz drugi na naszym Osiedlu

plakatZapraszamy 21 września do SP nr 1 w godz. 12.00-16.00 na jedyną w Wyszkowie wymianę/ kiermasz rzeczy używanych. Szczegóły na plakacie.

Nowa lokalizacja przystanku przy Sowińskiego

DSC_0735W związku z przebudową ul. Sowińskiego zmieni się lokalizacja przystanku komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, zarządca drogi, nie zgodził się, by zatoki usytuowane były naprzeciwko siebie w związku z tym zaproponowało nowa lokalizację – tuż przy wejściu do Galerii Wyszków. Oznacza to, że przystanek autobusowy dla osób odjeżdżających z Wyszkowa m.in. do Warszawy będzie niebawem zlokalizowany na wysokości Galerii, a nie jak do tej pory naprzeciwko banku PeKaO. Lokalizacji nie zmienia natomiast przystanek dla przyjeżdżających do Wyszkowa i on pozostanie vis a vis wspomnianego banku. Już powstała tam wygodna zatoka dla autobusów wraz z utwardzonym dojściem dla podróżnych. Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie zatoki przy Galerii. Prace mają potrwać do końca września.

Pierwszy punkt odpoczynku gotowy

DSC_0782Pierwszy już powstał w parku miejskim, a w ciągu najbliższych dwóch miesięcy drugi powstanie także przy ul. Kościelnej. Mowa o miejscach odpoczynku dla turystów. Każdy z tych dwóch punktów wyposażony będzie w jednakowy okrągły zadaszony stolik z ławkami, stojaki na rowery, kosze na śmieci, stojaki na tablice informacyjne. Montaż urządzeń w miejscu wypoczynku w parku zakończył się w ubiegłym tygodniu. Punkt urządzono w pobliżu nowego placu zabaw.

Drugi z punktów – przy ul. Kościelnej – powstanie w sąsiedztwie planowanego w tym miejscu tarasu widokowego na nadbużańskiej skarpie. Pod koniec sierpnia gmina przekazała wykonawcy plac budowy i już przystąpił on do realizacji zlecenia. Rozpoczął od umocnienia skarpy, bo tego ona wymaga. Potem powstanie punkt widokowy z dwoma lunetami oraz infrastrukturą wypoczynkowa taką jak w parku. Dodatkowo zbudowany zostanie również chodnik wzdłuż ul. Kościelnej, prowadzący do skweru Jana Pawła II i deptaku nad Bugiem. Chodnik zostanie oświetlony. Termin wykonania prac to dwa miesiące od przekazania placu budowy, czyli do około 20 października.

Nowa trybuna na stadionie za tydzień

DSC_08876 września, po miesiącu opóźnienia, rozpoczęły się przygotowania do montażu nowej trybuny na stadionie miejskim przy Kościuszki. Od 4 sierpnia, kiedy zadanie miało być ukończone, wykonawcy naliczane są umowne kary. W piątek późnym wieczorem wykonawca przywiózł do Wyszkowa pierwsze elementy metalowej konstrukcji trybun, a sobotę od rana przygotowywał grunt pod konstrukcję. Jej montaż potrwa około tygodnia. Trybuna będzie miała w najwyższym punkcie 2,9 metra wysokości. Przewiduje się na niej 450 miejsc dla kibiców. Będzie to konstrukcja przenośna. Po zamontowaniu trybuny będą jeszcze wykonywane prace przy zagospodarowaniu terenu wokół niej.

Zapraszamy na zebranie

We wtorek 16 września o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców naszego Osiedla na otwarte zebranie z zarządem Osiedla. Głównym tematem spotkania będzie omówienie propozycji inwestycji na 2015 rok na naszym Osiedlu, bowiem do końca września mamy termin na złożenie wniosków do budżetu gminy. Będzie również możliwość porozmawiania o bieżących sprawach. Zebranie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wyszkowie. Zapraszamy!