Home » 2014 » Październik

Monthly Archives: Październik 2014

Po weekendzie ruszy przebudowa ul. 11 Listopada

DSC_18994 listopada mają rozpocząć się prace przy przebudowie ul. 11 Listopada w Wyszkowie na odcinku między ul. Pułtuską a Kościuszki. Przetarg na wykonanie robót drogowych wygrała firma J&K Ja­czewscy, która zaoferowała cenę 493 tys. 675 zł. Termin na wykonanie nowych chodników, drogi dla rowerów, nowych parkingów i nowej nawierzchni asfaltowej firma ma do 15 grudnia. W tym samym czasie firma Altech będzie z kolei przebudowywać oświetlenie wzdłuż całej ul. 11 Listopada – na nowoczesne, leedowe. Zadanie będzie kosztować gminę 256 tys. 728 zł. Inwestycja jest wykonywana dzięki dotacji z programu tzw. schetynówek. Gmina Wyszków otrzymała 1 mln 130 tys. zł na to zadanie, ale musi je wykonać i rozliczyć do końca roku. W trakcie prac przewidywane są czasowe zamknięcia ulicy dla ruchu samochodów. O wszystkich będziemy na bieżąco informować naszych mieszkańców.

 

Street workout na naszym Osiedlu

Street workout SW0310296744_318637838261294_5854705713334288982_nPierwszy w Wyszkowie parkour do uprawiania street workoutu powstanie na naszym Osiedlu, a dokładnie w parku miejskim. Urządzenia mają zostać zainstalowane d o 14 listopada i będą ogólnodostępne dla mieszkańców. Street workout to młoda, ale coraz bardziej popularna dyscyplina, polegająca na użyciu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała. Ma ona szerokie zastosowanie jako trening siłowy w wielu sportach walki, atletyce czy parkourze. Street workout park składa się z drążków gimnastycznych (o różnej wysokości), poręczy, drabinek czy kółek gimnastycznych. Wyszkowski street workout będzie miał wymiary osiem na prawie siedem metrów.  Urządzenia zostaną zainstalowane w sąsiedztwie starego placu zabaw, vis a vis otwartej niedawno siłowni fitness. Nowy parkour do ćwiczeń będzie kosztował 18 tys. 690 zł.

Warsztaty dla ojców już wkrótce na naszym Osiedlu!

blizej_1305754096Bardzo interesujący projekt społeczny pod hasłem „Odkrywamy ojcostwo” będzie miał miejsce w Przystanku Twórczej Edukacji, który mieści się na naszym Osiedlu. Klub Ojców w Wyszkowie, w ramach dofinansowania z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”, zaprosi ojców z powiatu wyszkowskiego do udziału w warsztatach „Bliżej – pełna łączność”, organizowanych we współpracy z Inicjatywą Tato.Net. Pierwsze warsztaty już 8 listopada.

Jak zachęcają organizatorzy, będzie to ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztat „Bliżej” ma na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Warsztaty odbędą się w sobotę 8 listopada w godzinach 9.00 – 18.00. Poprowadzi je Łukasz Wachowski, licencjonowany trener Tato.Net, tel. 607 168 295.
Miejsce: Wyszków, Przystanek Twórczej Edukacji, ul. Chopina (parter Apartamenty Preludium).
Więcej informacji o projekcie można znaleźć tu: http://odkrywamyojcostwo.blogspot.com/p/blog-page_94.html oraz na FB

Punkt widokowy i siłownia z opóźnieniem

DSC_5227Z opóźnieniem oddane do użytku zostaną dwie inwestycje na naszym Osiedlu. Chodzi o punkt widokowy na nadbużańskiej skarpie (na zdjęciu) oraz drugą siłownię w parku miejskim.

Opóźnienia w budowie punktu widokowego wynikają z rozszerzenia zakresu prac przez Urząd Miejski. Konieczne okazało się bowiem dodatkowe zabezpieczenie skarpy w okolicach mostu. Skarpa została obłożona geowłókniną, czyli włókniną z nasionami traw, aby nie podmywały jej wody opadowe. Ponadto na krawędzi skarpy musiały zostać zasadzone dwa rzędy darniny, aby dodatkowo ją wzmocnić i zabezpieczyć przed podmywaniem. W związku z tym przedłużono wykonawcy termin urządzenia punktu widokowego do 24 października. Wykonawca kończył prace w weekend. Jako ostatnie zadanie wykona montaż dwóch lunet widokowych oraz nowe umocowanie haubicy.

Natomiast do 16 października miała być gotowa druga napowietrzna siłownia w parku miejskim, tzw. street workout, czyli urządzenia do treningu ulicznego. Ma ona stanąć w sąsiedztwie zasypanych fundamentów byłej szkoły muzycznej, w sercu parku. Wykonawca zgłosił urzędowi, że ma opóźnienia w dostawie urządzeń od producenta.  Wyszkowski magistrat nalicza mu już kary umowne.

Informacje dla wyborców z Osiedla nr 7

urna-wyborcza16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Zgodnie z nową ordynacją wyborczą radnych Rady Miejskiej w Wyszkowie będziemy wybierać – podobnie jak burmistrza – w wyborach bezpośrednich.W związku z tym nastąpił nowy podział miasta na okręgi wyborcze. Nasze osiedle wchodzi w obszar trzech okręgów wyborczych:

 

Okręg nr 8 obejmuje ulice: Białostocka; Bohaterów Armii Krajowej; Ignacego Daszyńskiego; Jagodowa; Jarzębinowa; Jaśminowa; Kalinowa; Kameralna; Kościelna; Lawendowa; Łabędzia; Łączna; Malinowa; Nadgórska ; Na Skarpie; Plażowa; Poziomkowa; Rumiankowa; Strażacka; Św. Anny; Św. Idziego; Świerkowa; Truskawkowa ; Wąska; Wiklinowa; Wrzosowa; Zakręzie ; Żurawia. Siedziba komisji wyborczej mieści się w Powiatowym Urzędzie Pracy, ul. Tadeusza Kościuszki 15.

Kandydaci do Rady Miejskiej w okręgu nr 8: Adam Orszulak PSL, Natalia Łozińska PiS, Jan Malinowski Przymierze Samorządowe, Adam Stępień Bezpartyjny Powiat Wyszkowski, Piotr Głowacki Masz Wybór, Kazimierz Ponichtera SLD Lewica Razem, Jadwiga Stokarska Razem dla Ziemi Wyszkowskiej, Arkadiusz Łachacki Czas na Zmiany, Mariusz Księżak  KWW M. Księżak, Danuta Kukwa Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa.

 

Okręg nr 13 obejmuje ulice: Bankowa; Generała Józefa Bema; Fryderyka Chopina; 11 Listopada nr: 7, 17,23, 25, 27, 29, 31,36,38, 39,40, 42,43,44,46 49,56; Pułtuska od ul. I Armii Wojska Polskiego do ul. 11 Listopada; Generała Józefa Sowińskiego od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Pułtuskiej oraz nr 51; Szkolna. Siedziba komisji wyborczej mieści się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej ul. Generała Józefa Sowińskiego 80.

Kandydaci do Rady Miejskiej w okręgu nr 13: Damian Bloch Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa, Krzysztof Sobieski PiS, Łukasz Wiech Masz Wybór, Tomasz Łada PSL, Jan Dziubłowski Przymierze Samorządowe, Małgorzata Sarnacka Razem dla Ziemi Wyszkowskiej, Bożena Rudzka Bezpartyjny Powiat Wyszkowski.

 

Okręg nr 14 obejmuje ulice: Tadeusza Kościuszki; 11 Listopada nr: 52, 54; Pułtuska od ul. 11Listopada do ul. Stefana Okrzei; Stefana Okrzei od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Pułtuskiej. Siedziba komisji wyborczej mieści się w Szkole Podstawowej Nr 1 ul. 11 Listopada 62.

Kandydaci do Rady Miejskiej w okręgu nr 14: Jan Abramczyk Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa, Michał Mielcarz PiS, Renata Czupryniak Masz Wybór, Mariola Przybysz PSL, Marek Eychler Razem dla Ziemi Wyszkowskiej, Agnieszka Maciejewska Bezpartyjny Powiat Wyszkowski.

11 Listopada jednak do przebudowy w całości

DSC_1914Gmina Wyszków jednak podejmie ryzyko związane z przebudową ul. 11 Listopada do końca roku. Wojewoda przyznał 1,3 mln zł na tę inwestycję w ramach tzw. schetynówek. Warunek jest jednak jeden, przebudowa musi być wykonana do końca 2014 r.

Jeszcze na początku ubiegłego tygodnia władze miejskie podtrzymywały, że nie skorzystają z dofinansowania, ponieważ istnieje zbyt duże ryzyko niezrealizowania inwestycji w terminie, gdy wchodzimy w okres jesienno-zimowy. Po rozmowach z opiekunem projektu z ramienia wojewody, po zbadaniu rynku oraz po dokładnym przeanalizowaniu projektu inwestycji,   burmistrz zdecydował jednak, że podejmie to ryzyko.

– W najgorszym razie, jeśli nie zdążymy do końca roku, nie otrzymamy dotacji i zadanie będzie wykonane z naszego budżetu, ale w przetargu od razu umieścimy zapis, że w przypadku braku dofinansowania, możemy zmniejszyć zakres robót – mówi Grzegorz Nowosielski.

Pierwszy i prawie cały drugi etap inwestycji są ukończone. Powstał parking vis a vis SP nr 1, powstała kanalizacja deszczowa i nowe chodniki z zatokami parkingowymi między w rejonie skrzyżowanie z ul. Pułtuską. Gmina jest już na etapie rozstrzygania przetargu na wykonawcę nakładki asfaltowej między ul. Prostą i Pułtuską. Pozostanie zatem do wykonania: nowe chodniki z drogą dla rowerów oraz nowa nakładka asfaltowa między ul. Pułtuską i Kościuszki i nowe oświetlenie ulicy. Część  robót  gmina zleci – w ramach rozszerzenia umowy – wykonawcy pierwszego etapu. Na II i IV etap (oświetlenie, roboty drogowe) ogłosiła już przetarg. Oferty można składać do 29 października.

 

Bezpieczne patio w SP nr 1

DSC_4399Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku nowe miejsce do zabawy i rekreacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Niewykorzystane dotychczas patio między budynkiem SP nr 1 a łącznikiem Liceum Ogólnokształcącego zmieniło się w przyjazny i bezpieczny plac, na który dzieci mogą spędzać wolny czas lub odbywać zajęcia z nauczycielami. Zagospodarowanie patio kosztowało 50 tys. zł. 30 tys. zł pochodziło z budżetu gminy Wyszków, a 20 tys. zł przekazała Rada Rodziców, która fundusze na ten cel zbierała m.in. podczas charytatywnego pikniku rodzinnego. Plac zbudowano częściowo z kostki brukowej, a częściowo z bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej.

Propozycja dla najmłodszych

10690026_699139880182264_4700810945783577476_n19 października zapraszamy na urodzinowe przyjęcie Klubiku Maluszka MADUŚ, który na naszym Osiedlu działa, bawiąc i ucząc maluchy, już od trzech lat. W programie wiele atrakcji – szczegóły na plakacie. Zapraszamy do Restauracji Wyszkowianka  od godz. 12.00.

Przetarg na częściową przebudowę 11 Listopada

Do 10 października można składać oferty w przetargu na przebudowę ul. 11 Listopada w Wyszkowie – etap II, obejmujący odcinek od ul. Pułtuskiej do Prostej. Zamówienie obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej, wymianę krawężników, sfrezowanie i położenie nowej nawierzchni asfaltowej. Zadanie trzeba będzie wykonać do 30 listopada.

Wiadomo już, że to ostatnie w tym roku prace przy ul. 11 Listopada. Gmina nie zdecydowała się podjąć wykonania przebudowy ulicy na całej jej długości ze wsparciem z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wówczas musiałaby wykonać zadanie do końca grudnia, a to zbyt krótki termin i zbyt ryzykowne zobowiązanie. Dotację gmina mogła otrzymać z rezerw, jakie powstały w budżecie wojewody.

Bezpieczne patio w Szkole Podstawowej nr 1

DSC_3782Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie powstaje bezpieczny  i przyjazny dzieciom plac do zabawy i rekreacji. Ma on służyć przede wszystkim uczniom najmłodszych klas. Do utworzenia placu wykorzystano wewnętrzne patio między Szkołą Podstawową nr 1 a łącznikiem budynku Liceum Ogólnokształcącego. Miejsce ustronne, zaciszne, bezpieczne – w sam raz do spędzania tam przerw w lekcjach. Aby teren miał wiele funkcji i zastosowań, na przykład mógł być wykorzystywany także na niewielkie szkolne uroczystości, wykonano go w części z kostki brukowej (tu będzie możliwość zorganizowania np. klasowego spotkania przy  grillu), natomiast na części patio ułożono bezpieczną poliuretanową nawierzchnię syntetyczną – w sam raz do skakania,  biegania i innych zabaw. Pieniądze na plac pochodziły  częściowo z budżetu szkoły, częściowo inwestycję wsparła gmina Wyszków, a dołożyli się również rodzice, którzy na ten cel zbierali pieniądze m.in. podczas rodzinnego pikniku.