Home » 2014 » Listopad

Monthly Archives: Listopad 2014

Nowi radni z naszego Osiedla

herb_z_podpisem16 listopada odbyły się wybory samorządowe. Wybraliśmy Radę Miejską na kadencję 2014-2018. Informujemy, że radnymi z naszego Osiedla zostali:

Okręg nr 8: Danuta Kukwa – KWW Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa.

Okręg nr 13: Krzysztof Sobieski – KW PiS

Okręg nr 14: Jan Abramczyk – KWW Gminno-Powiatowa Wspólnota Samorządowa.

Rada Miejska czeka na zaprzysiężenie.

Siłownia w parku gotowa

Obraz 029Zakończyła się budowa pierwszego w Wyszkowie parkouru do uprawiania street workoutu. Powstał on na terenie naszego Osiedla, w parku miejskim. Urządzenia są ogólnodostępne dla mieszkańców. Wyszkowski street workout ma wymiary osiem na prawie siedem metrów.  Urządzenia zostały zainstalowane w samym sercu parku. Parkour do ćwiczeń kosztował gminę 18 tys. 690 zł.

Punkt widokowy po odbiorze

Obraz 012Oficjalny odbiór prac przy wykonaniu punktu widokowego z miejscem odpoczynku dla turystów przy ul. Kościelnej nastąpił w tym tygodniu. Inwestycja została oddana do użytku z kilkutygodniowym opóźnieniem z  uwagi na rozszerzenie zakresu zlecenia o lepsze umocnienie i zabezpieczenie nadbużańskiej skarpy. Wiosną zostanie ona dodatkowo obsiana trawą.

Nasze wnioski uwzględnione!

BANKNOTY I MONETYBurmistrz przedstawił projekt budżetu gminy Wyszków na 2015 rok. Znalazły się w nim propozycje inwestycji za około 13,5 mln zł, w tym kilka, o które wnioskował zarząd naszego Osiedla. Przede wszystkim burmistrz zaproponował wprowadzenie do budżetu opracowanie projektu budowy ul. Bankowej (odcinek łączący ul. Sowińskiego z ii Listopada) oraz opracowanie projektu drogi łączącej ul. Bankową  z ul. Pułtuską. W budżecie znalazło się też 50 tys. zł na dokumentację modernizacji Placu Wyzwolenia (między ul. Daszyńskiego, Kościuszki i Wąską). 550 tys. zł burmistrz proponuje przeznaczyć na budowę kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1. Szkoła ma już gotową dokumentację tej inwestycji.

Uchwaleniem budżetu zajmie się już nowo wybrana 16 listopada Rada Miejska. Skarbnik Dariusz Korczakowski zapowiada, że budżet gminy Wyszków na 2015 roku zostanie uchwalony do końca stycznia.

Powstaje strefa street workout w parku

DSC_5854Rozpoczęła się budowa pierwszego w Wyszkowie parkouru do uprawiania street workoutu. Powstaje on na terenie naszego Osiedla, w parku miejskim. Urządzenia mają zostać zainstalowane do 14 listopada i będą ogólnodostępne dla mieszkańców. Wyszkowski street workout będzie miał wymiary osiem na prawie siedem metrów.  Urządzenia zostaną zainstalowane w sąsiedztwie starego placu zabaw i boiska. Parkour do ćwiczeń będzie kosztował 18 tys. 690 zł.

Punkt widokowy prawie gotowy

DSC_5545Są już ławki, zadaszony stół, taras widokowy, stojaki na rowery, tablice ogłoszeniowe i kosze na śmieci. Jest tez nowy chodnik – taras widokowy na skarpie przy ul. Kościelnej prawie gotowy. Brakuje tylko dwóch lunet. Inwestycja wykonana w ramach projektu stworzenia kompleksowej oferty turystycznej w gminie Wyszków kosztowała 150 tys. zł. Przy okazji wzmocniona i zabezpieczona została nadbużańska skarpa, poprawione dojście  do pomnika Żołnierzy Wyklętych oraz zbudowany chodnik wzdłuż ul. Kościelnej. Kontrowersje wśród wyszkowian wzbudza niestety renowacja haubicy, którą przemalowano.

Pożegnamy jesień z Klubikiem Maluszka

10347781_716051081824477_2984771163932354488_nKlubik Maluszka Maduś ma kolejną ciekawą propozycję na spędzenie wolnego czasu na naszym Osiedlu. 23 listopada zaprasza do restauracje „Wyszkowianka” na imprezę pod hasłem „Pożegnanie jesieni, czyli spotkanie plastyczno-teatralne” dla dzieci do lat 5. Impreza odbędzie się w godz. 12.00-15.00. Wstęp wolny, zapisy: biuro@maluszek-wyszkow.pl, tel. 510-965-263. Po zabawie restauracja zaprasza na obiad ze zniżką. Do zobaczenia!

Chodnik przy ul. Kościelnej gotowy

DSC_5568Zakończyła się budowa chodnika wzdłuż ulicy Kościelnej. Tworzy on w tej chwili spójna całość z deptakiem na nadbużańskiej skarpie oraz prowadzi bezpośrednio do Skweru Jana Pawła II i kościoła św. Idziego. Przy chodniku zbudowano nowe oświetlenie.

Wybory samorządowe – sprawdź, gdzie głosujesz!

aW niedzielę, 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00-2100. Warto sprawdzić, gdzie mieści się siedziba naszej komisji wyborczej. Szczegółowe informacje: obwody_glos_6_X_14