Home » 2015 » Luty

Monthly Archives: Luty 2015

Gmina sprzedaje działki przy Bankowej (zmiana terminu!)

Obraz 001Gmina zdecydowała się na sprzedaż dwóch niewielkich działek przy ul. Bankowej. Działki, o których mowa, mają łączną powierzchnię 80 m kw. i zostaną zbyte jako jedna nieruchomość. Nie są zabudowane (patrz zdjęcie). W uchwalonym rok temu miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki położone są na terenie przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług. I tu uwaga, zabudowa nieruchomości będzie ograniczona z uwagi na istniejące już w sąsiednich budynkach okna oraz wejście do budynku na nieruchomości obok. Cena wywoławcza wynosi 80 tys. zł. Przetarg odbędzie się 20 marca o godz. 11.00. Wadium należy wpłacać najpóźniej do 16 marca.

 

Działka przy Strażackiej na sprzedaż

hammer-620008_640Burmistrz Wyszkowa ogłosił drugi przetarg nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej działki (nr ewidencyjny 4877/3) o powierzchni 203m2 przy ul. Strażackiej, w sąsiedztwie budynku byłego kina. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nieruchomość położona jest na terenie przeznaczonym pod usługi.

– cena wywoławcza wynosi 182.700 zł (wadium 27.000 zł)
Cena wywoławcza nieruchomości stanowi 90% ceny wywoławczej z I przetargu.
Przez fragment działki przebiega kanalizacja sanitarna.

Przetarg odbędzie się 26 lutego o godz. 11.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, aleja Róż 2 (pokój 144).
Przystępujący do przetargu winni wpłacić na rzecz gminy wadium najpóźniej do 19 lutego.

Mapa: ul_strazacka_20_I_15

Uwaga! Projekt planu do wglądu i dyskusji

granice_osiedla_7Do publicznego wglądu wyłożony został projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmujący część ul. Kościuszki i ul. Okrzei. Projekt dotyczy powiększenia obszaru zabudowy wielorodzinnej, o co wnioskuje do gminy przedsiębiorca – developer, który chce w tym miejscu budować nowy blok.

Projekt wyłożony do wglądu dotyczy siedmiu działek leżących między ul. Okrzei, Kościuszki a 11 Listopada (w sąsiedztwie Przedszkola nr 7). Developer z Pułtuska nabył tam od prywatnego mieszkańca działkę, która w obecnym planie przeznaczona jest w części pod usługi oświaty a w części pod zabudowę wielorodzinną. Przedsiębiorca chce tam zbudować blok wielorodzinny o sześciu kondygnacjach i zwraca się do gminy o zmianę planu tak, aby teren w całości przeznaczony był pod budownictwo wielorodzinne.

Projekt będzie wyłożony do zapoznania się w dniach od 11 lutego do 12 marca (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt) w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie, pok. 131 w godzinach od 10.00 do 14.00. Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w terminie do 27 marca do burmistrza Wyszkowa. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu odbędzie się 10 marca o godz. 10.00 (pokój nr 144 Urzędu Miejskiego).

Co gmina zrobi na naszym Osiedlu?

IMG_803816 mln zł na inwestycje – tyle zaplanowano w budżecie gminy Wyszków na 2015 rok. W planie inwestycji znalazło się kilka zadań na naszym Osiedlu:

– 50 tys. zł na dokumentację modernizacji Placu Wyzwolenia (między ul. Daszyńskiego, Kościuszki i Wąską)

– 550 tys. zł na budowę kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1

– 150 tys. zł na projekt kładki dla pieszych przez Bug, łączącej Wyszków (od strony ul. Joselewicza) i Rybienko Leśne

– 10 tys. zł na budowę uliczki łączącej ul. Bankową z ul. Pułtuską (projekt),

– 15 tys. zł na projekt budowy ul. Ratuszowej (z wjazdem od ul. 11 Listopada koło nowego parkingu).

Klubik dla Mam zaprasza

cappuccino-545947_640Na naszym Osiedlu odbywają się spotkania Klubiku dla Mam. Jest to grupa wsparcia dla mam najmłodszych dzieci (do 10 lat). W planach są rozmowy, gry, warsztaty i zajęcia, które pozwolą lepiej znaleźć się w roli mamy, ale także w roli kobiety, partnerki i pracowniczki. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty, w godz. 11.00-13.30 (druga i czwarta sobota miesiąca) w Gminnym Punkcie Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Wyszkowie (Biblioteka Miejska, parter, ul. Sowińskiego 80). Wstęp wolny.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 7 lutego w godz. 11.00-13.00. Temat do rozważań: „Moje dziecko choruje” – jak radzę sobie w takiej sytuacji?”.