Home » Ważne komunikaty

Ważne komunikaty

Najbliższe wydarzenia

 • Brak wydarzeń w ciągu najbliższych 4 tygodni
AEC v1.0.4

Informator

Informator

Najnowsze komentarze

  Gmina Wyszków

  Gmina Wyszków

  Dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym

  Sobota, 7 marca, to krajowy dzień otwarty w urzędach skarbowych w całej Polsce. Na interesantów czekać będzie również wyszkowski urząd.

  – W celu ułatwienia podatnikom wypełnienia obowiązku rozliczenia rocznego podatku dochodowego, wyszkowski Urząd Skarbowy 7 marca będzie obsługiwał klientów w godzinach od 8.00 do 13.00 – zachęca naczelnik Dorota Łaska.

  Ponadto w każdy poniedziałek w siedzibie Urzędu w pok. nr 10 w godzinach od 15.00 do 18.00 uruchomione będzie stanowisko, gdzie z pomocą pracownika Urzędu będzie można wysłać zeznanie roczne przez Internet.

  ______________

  Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  Od 23 do 28 lutego będzie obchodzony w całym kraju Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W kampanię włącza się jak co roku wyszkowska Prokuratura Rejonowa. W tych dniach w Prokuraturze Rejonowej w Wyszkowie w godzinach od 9.00 do 15.00 będą dyżurować prokuratorzy. Będą oni udzielać porad i informacji ofiarom przestępstw. Wszelkie udzielane informacje są bezpłatne.

  ______________

  Razem stwórzmy kalendarz imprez 

  Urząd Miejski w Wyszkowie pracuje nad projektem kalendarza wydarzeń w 2015 roku. Do wspólnego tworzenia kalendarza burmistrz zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji, środowisk społecznych. Do 19 stycznia każdy zainteresowany może przekazać do wydziału promocji w formie papierowej lub mailowej na adres: kultura@wyszkow.pl następujące informacje:

  wykaz imprez własnych z podaniem przybliżonego terminu, jakie Państwo planujecie zorganizować w 2015r pod patronatem Burmistrza Wyszkowa lub przy wsparciu organizacyjnym gminy i gminnych jednostek.

  – nazwę imprezy i krótki opis merytoryczny lub scenariusz uwzględniający udział burmistrza Wyszkowa,

  – kosztorys imprezy w przypadku, gdyby przewidywane było wsparcie ze strony gminy lub oczekiwania odnośnie wsparcia organizacyjnego.

  Powyższe informacje pozwolą na ocenę przekazanych propozycji, ewentualne wpisanie ich do kalendarza wydarzeń. Premiowane będą przedsięwzięcia z aktywnym udziałem mieszkańców, a także te będące wynikiem współpracy organizacji i środowisk. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy kontaktować się z Lidią Stępkowską – naczelnikiem wydziału Promocji, Kultury i Sportu tel. 605-071-901.

  ______________

  Nowy harmonogram odbioru odpadów  

  Od 2 stycznia obowiązuje nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2015: sektor_I_wwy_wielorodz_2015/ sektor_I_wwy_jednorodz_2015. Śmieci odbierać będzie od nas tak jak dotychczas firma MPK z Ostrołęki.  Z osiedli jednorodzinnych odpady zmieszane będą odbierane raz w tygodniu – w środy. Urząd Miejski prosi mieszkańców o wystawianie odpadów od godziny 7.00 w dniu odbioru oraz szczególne zwrócenie uwagi na miesiące, gdy odbiór przypadał będzie w dzień świąteczny. Odpady segregowane  będą odbierane z gospodarstw jednorodzinnych raz w miesiącu – we wtorki. Odbiór odpadów wielkogabarytowych przewidziana jest dwa razy w roku – 11 kwietnia i 11 lipca.

  Jeśli chodzi o zabudowę wielorodzinną, odpady zmieszane wywożone są z osiedli trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Natomiast odbiór śmieci segregowanych następować będzie dwa razy w tygodniu – we wtorki czwartki. Duże odpady odbierane będą raz w miesiącu – najbliższe zbiórki planowane są 17 stycznia i 21 lutego, kolejne 21 marca, 18 kwietnia, 15 maja, 20 czerwca, 18 lipca, 8 sierpnia, 19 września, 17 października, 21 listopada i 19 grudnia. Opłaty za wywóz śmieci w 2015 i dwóch kolejnych latach nie wzrosną.

  Gmina rozstrzygnęła również przetarg na organizację i obsługę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. W 2015 roku prowadzeniem punktu będzie nadal zajmowała się firma MPK z Ostrołęki. Punkt mieści się przy ul. Leśnej 3 (teren WCMB) i przyjmuje nieodpłatnie wszelkie odpady codziennie od wtorku do soboty w godzinach 10.00-18.00. Za obsługę PSZOK gmina zapłaci firmie MPK 238 tys. 509 zł.

  Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej wyszkow.pl

  ______________

  Sesja Rady Miejskiej 9 grudnia

  9 grudnia o godz. 14.00 zbierze się Rada Miejska. Porządek obrad dostępny jest tu: sesja_zapr_9_XII_14

  ______________

  Spotkanie dla przedsiębiorców

  Burmistrz Wyszkowa zaprasza przedsiębiorców z terenu gminy Wyszków na spotkanie w sprawie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, którego celem jest przedstawienie idei gospodarki efektywnej energetycznie. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 11.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wyszkowie (parter).

  ______________

  Kampania społeczna „Nie zabijaj!”

  Gmina Wyszków wspólnie z Komenda Powiatową Policji w Wyszkowie realizuje kampanię społeczną pod hasłem „Nie zabijaj!”, wymierzona w pijanych kierowców. Kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem pijanych wsiadających za kierownicę i stwarzających zagrożenie na naszych drogach. Więcej o kampanii: http://www.wyszkow.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=1540

  ______________

  Sesja Rady Miejskiej 30 października

  30 października o godz. 10.00 zbierze się Rada Miejska. Porządek obrad dostępny jest tu: sesja_zapr_30_X_14

  ______________

  Sesja Rady Miejskiej 25 września

  25 września o godz. 10.00 zbierze się Rada Miejska. Porządek obrad dostępny jest tu: sesja_rm_25_IX_14_zapr

  ______________

  Zebranie mieszkańców Osiedla nr 7

  16 września (wtorek) o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego na otwarte spotkanie z zarządem Osiedla nr 7. Tematem będą przyszłoroczne inwestycje na osiedlu oraz sprawy bieżące.

  ______________

  Sesja Rady Miejskiej 21 sierpnia

  21 sierpnia o godz. 10.00 zbierze się Rada Miejska. Porządek obrad dostępny jest tu: sesja_rm_21_VIII_14_zapr

  ______________

  Szkolenie dla przedsiębiorców

  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wyszkowie zaprasza przedsiębiorców i pracowników firm z branży gastronomicznej na szkolenie, na którym przedstawiona zostanie problematyka z zakresu ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. Szkolenie odbędzie się 14 sierpnia o godz. 10.00 w siedzibie urzędu przy ul. Sowińskiego 82.

  ______________

  foto_180Pływanie w wakacje za pół ceny

  Od 7 lipca do 22 sierpnia na Pływalni w Wyszkowie obowiązuje wakacyjna zniżka cen biletów. Dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów oraz dzieci w wieku 3-7 lat z gminy Wyszków mogą korzystać z 50-proc. rabatu. Aby uzyskać zniżkę, należy mieć przy sobie legitymację szkolną a w przypadku młodszych dzieci rodzic musi się okazać dowodem osobistym.

  ______________

  Okręgi wyborcze po nowemu

  Urząd Miejski w Wyszkowie przypomina, iż w związku z wejściem w życie w 2011 roku jednomandatowych okręgów wyborczych, dokonano nowego podziału gminy Wyszków na okręgi wyborcze. W tym roku wybierać będziemy radnych Rady Miejskiej w Wyszkowie w okręgach jednomandatowych, bezpośrednio spośród zgłoszonych kandydatów – w każdym okręgu wyborczym wybierać będziemy jednego radnego.  Miasto Wyszków podzielono na 15 okręgów wyborczych, część wiejską gminy – na 6 okręgów wyborczych. Uchwałę w sprawie nowego podziału można znaleźć tu: uchwala_rm_nowy_podzial_okregi_11_VII_12

  ______________

  PIT zaprasza

  Punkt Informacji Turystycznej od kilku dni znowu oczekuje na turystów w Bibliotece Miejskiej. Jego obsługą zajmuje się Maciej Sarnacki. Docelowo PIT zostanie przeniesiony do kordegardy w parku miejskim. Obecnie trwa jej remont, wkrótce rozpocznie się wyposażanie. Takie były założenia realizowanego ze wsparciem unijnym projektu stworzenia kompleksowej oferty turystycznej w gminie Wyszków. Kordegarda  będzie miejscem, skąd rozpoczynać się będą wszystkie szlaki turystyczne – dlatego taka lokalizacja PIT, wygodna przede wszystkim dla turystów. Do czasu przeprowadzki PIT w Bibliotece Miejskiej czynny jest od wtorku do soboty w godz. 8.00-16.00.  

  ______________

  O samorządzie na debacie

  Wszyscy mieszkańcy mogą wziąć udział w obywatelskiej debacie z okazji Święta Samorządu Terytorialnego w Wyszkowie. Odbędzie się ona 23 maja w godz. 11.00-15.00 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

  „Szanse i bariery rozwoju samorządności w Polsce po 1989 roku” – tak brzmi temat debaty organizowane w Wyszkowie przez burmistrza przy współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Swój udział zapowiedziało wielu znamienitych gości.

  W panelu pierwszym (godz. 11.10 – 12.00) pt. „Wpływ samorządu na rozwój regionu. Czynniki warunkujące rozwój regionu północnego Mazowsza” głos zabiorą m.in.: minister Olgierd Dziekoński, wojewoda Jacek Kozłowski, burmistrz Grzegorz Nowosielski, wicemarszałek Mazowsza Krzysztof Strzałkowski, prezes Związku Miast Polskich Ryszard Grobelny, euro poseł Jarosław Kalinowski. Panel drugi rozpocznie się o godz. 12.10 i będzie poświęcony polityce samorządów gminnych. W dyskusji udział wezmą m.in.: dr Cezary Trutkowski z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej; dr Radosław Knap – dziekan Wydziału Administracji Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, poseł Bartłomiej Bodio, Roman Smogorzewski – prezydent Legionowa. Panel trzeci (w godz. 13.10 – 14.00) poświęcony będzie komunikacji społecznej w samorządzie gminnym i relacjom władza – obywatel. Głos zabiorą m.in.: Adam Aduszkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Olga Napiontek – wiceprezes Fundacji Civis Polonus, Anna Olech – ekspert Instytutu Spraw Publicznych. Panel czwarty (godz. 14.10 – 15.00) nosi tytuł: „Służebna rola samorządów na rzecz społeczności lokalnych”. Wypowiedzą się w nim m.in.: dr Józef Strzelecki – dziekan Wydziału Administracji Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica, dr Stanisław Kubeł – starosta powiatu ostrołęckiego, poseł Henryk Kowalczyk, Sylwester Sokolnicki – burmistrz Serocka, Bogdan Pągowski – starosta wyszkowski.

  _______________________

  ZUS otwarty dla niepełnosprawnych

  Obchodzony corocznie w maju Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych stał się okazją do zorganizowania 21 maja Dnia Otwartego dla Osób Niepełnosprawnych w ZUS. Dzień ten jest okazją do upowszechnienia informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień z zakresu ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz aktywności zawodowej. ZUS zaprasza w godz. 9.00-14.00 do wszystkich swoich jednostek  w kraju, również w Wyszkowie.

  Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z porad specjalistów ZUS, ekspertów z urzędów i instytucji działających w środowisku osób niepełnosprawnych m.in. Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Rzecznika Osób Niepełnosprawnych. Do dyspozycji udostępnione zostaną aktualne poradniki, ulotki i broszury dotyczące działalności ZUS.

  _______________________

  Nowa lokalizacja punktu odbioru odpadów

  Od 15 kwietnia zmieniła się lokalizacja gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla mieszkańców gminy Wyszków. Funkcjonuje on teraz na terenie WCMB przy ul. Leśnej 3, a operatorem będzie spółka MPK Ostrołęka. Odpady przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach 10.00-18.00. Warunkiem przyjęcia odpadów jest okazanie potwierdzenia uiszczenia opłaty za ostatni okres rozliczeniowy tzw. opłaty śmieciowej. W Punkcie przyjmowane są wyłącznie odpady gromadzone selektywnie.

  _______________________

  Stan ostrzegawczy na Bugu

  W środę, 19 lutego, burmistrz wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego na Bugu w Wyszkowie. O godz. 11.00 poziom rzeki wynosił 413 cm. Stan pogotowia przeciwpowodziowego na Bugu w Wyszkowie ogłaszany jest, gdy poziom wody przekracza 400 cm, stan alarmu przeciwpowodziowego – gdy rzeka przekracza 450 cm. Wszystkie służby kryzysowe pozostają w pełnej gotowości, sytuacja na rzece jest stale monitorowana.

  Z ostatniej chwili: 25 lutego odwołane zostało pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Wyszków. O godz. 9.30 Bug miał poziom 371 cm.

  _______________________

  Odbiór odpadów – zmiany w harmonogramie

  Od 1 stycznia 2014 r. nastąpią zmiany w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych w niektórych sektorach gminy Wyszków. Z aktualnym harmonogramem właściwym dla miejsca zamieszania można zapoznać się na stronie internetowej gminy Wyszków: www.wyszkow.pl

  _______________________

  Mieszkańcu, złóż korektę deklaracji śmieciowej

  Burmistrz Wyszkowa przypomina mieszkańcom gminy Wyszków o obowiązku ponownego złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązek ten wynika z obniżenia opłat za odbiór śmieci. W lipcu br. Rada Miejska w Wyszkowie podjęła uchwałę obniżającą stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aktualnie wynoszą one:

  • 8 zł miesięcznie za osobę za odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny;
  • 16 zł miesięcznie za osobę za odpady zbierane i odbierane w sposób nieselektywny.Szczegółowe informacje można uzyskać w pokoju 133 lub pod numerem telefonu 29 743 77 57, w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.

  _______________________

  Dofinansowanie do usuwania azbestu

  Urząd Miejski w Wyszkowie zaprasza osoby fizyczne do składania wniosków o objęcie dofinansowaniem usunięcia wyrobów zawierających azbest. Dofinansowaniem objęte są zarówno wyroby wymagające demontażu jak też wyroby już zdemontowane, nie obejmuje ono jednak kosztu nowego pokrycia dachowego.

  Kompletne dokumenty (wniosek, informacje o wyrobach zawierających azbest, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, oświadczenie o zgłoszeniu robót budowlanych lub uzyskaniu decyzji) należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 14.01.2014 r.

  _______________________

  SMS Wyszków

  Urząd Miejski w Wyszkowie uruchomił system informowania mieszkańców za pomocą krótkich wiadomości tekstowych. Do wyboru są dwa kanały informacyjne. Dzięki BEZPŁATNYM wiadomościom SMS mieszkańcy gminy są powiadamiani o:

  1) miejskich inwestycjach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, działaniach promocyjnych, bezpłatnych badaniach lekarskich, programach zdrowotnych, informacjach oświatowych oraz innych wydarzeniach z życia miasta (KANAŁ 1);

  2) zagrożeniach, awariach, sytuacjach kryzysowych (KANAŁ 2).

  Aby zarejestrować się w systemie i otrzymywać bezpłatne SMS z informacjami, należy wysłać SMS o treści:

  INFORMACJEWYSZKOW
  na numer
  664 07 91 91 (aby uzyskać dostęp do kanału 1)

  lub/oraz

  ZAGROZENIAWYSZKOW
  na numer
  664 07 91 91 (Aby uzyskać dostęp do kanału 2)

  Użytkownik może zarejestrować się w obu kanałach (wysyłając dwie wiadomości sms).

  Koszt wysłania wiadomości rejestrującej jest zgodny z cennikiem macierzystego operatora telefonii komórkowej.

  Uwagi dodatkowe:

  • Użytkownik otrzymuje wiadomości SMS z Serwisu Informacyjnego SMS Wyszków bez ponoszenia żadnych kosztów, gdyż za wiadomości płaci ich nadawca, czyli Gmina.
  • Aby wyrejestrować się z Serwisu Informacyjnego SMS WYSZKÓW, należy ze swojego telefonu komórkowego, wysłać wiadomość SMS pod numer: 664 07 91 91 o treści -INFORMACJEWYSZKOW lub -ZAGROZENIAWYSZKOW, gdzie znak „-” należy rozumieć jako symbol „minus”.

  PIT znowu otwarty

  Wznowił działalność Punkt Informacji Turystycznej w Wyszkowie. W zastępstwie jego obsługą zajmuje się Maciej Sarnacki.

  Punkt Informacji Turystycznej od kilku dni znowu oczekuje na turystów w Bibliotece Miejskiej. W niedługim czasie zostanie jednak przeniesiony do kordegardy w parku miejskim. Obecnie trwa jej remont, wkrótce rozpocznie się wyposażanie. Takie były założenia realizowanego ze wsparciem unijnym projektu stworzenia kompleksowej oferty turystycznej w gminie Wyszków. Kordegarda  będzie miejscem, skąd rozpoczynać się będą wszystkie szlaki turystyczne – dlatego taka lokalizacja PIT, wygodna przede wszystkim dla turystów. Do czasu przeprowadzki PIT w Bibliotece Miejskiej czynny jest od wtorku do soboty w godz. 8.00-16.00. Jego obsługą zajmuje się w zastępstwie przebywającej na zwolnieniu Eweliny  Kalinowskiej nowy pracownik – Maciej Sarnacki z Wyszkowa. Został on wybrany przez burmistrza spośród kandydatów, którzy aplikowali we wcześniejszych konkursach na pracownika PIT. Będzie pracował prawdopodobnie do końca roku kalendarzowego.