Aktulności

Najbliższe wydarzenia

 • Brak wydarzeń w ciągu najbliższych 4 tygodni
AEC v1.0.4

Informator

Informator

Najnowsze komentarze

  Gmina Wyszków

  Gmina Wyszków

  Zebranie wyborcze mieszkańców w sierpniu

  Burmistrz Wyszkowa zawiadamia mieszkańców Osiedla nr 7, że w związku ze złożoną rezygnacją dotychczasowego Przewodniczącego Zarządu tego Osiedla, 11 sierpnia (wtorek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wyszkowie odbędzie się ogólne zebranie mieszkańców w celu przeprowadzenia wyborów Przewodniczącego Zarządu.

  Przewodniczący Osiedla wybierany jest przez mieszkańców tego Osiedla uprawionych do głosowania, którzy stale zamieszkują teren osiedla, w głosowaniu tajnym i bezpośrednim.

  Osiedle nr 7 obejmuje następujące ulice: Bankowa, Berka Joselewicza, Fryderyka Chopina, Generała Józefa Bema, Generała Józefa Sowińskiego (od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Pułtuskiej), Ignacego Daszyńskiego, Kościelna, 11 Listopada (od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Pułtuskiej), Pułtuska – część południowa (od ul. Ignacego Daszyńskiego do przejazdu kolejowego), Stefana Okrzei (od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Pułtuskiej), Strażacka, Szkolna, Tadeusza Kościuszki – strona północna, Wąska.

  O ile w wyznaczonym terminie nie będzie wymaganego quorum (co najmniej 10 mieszkańców), wybory zostaną przeprowadzone w tym samym dniu w drugim terminie, po upływie 30 minut. Wówczas zebranie będzie prawomocne bez względu na liczbę osób obecnych na zebraniu.

  Po wyborach przewodniczącego, mieszkańcy będą musieli uzupełnić również skład Zarządu Osiedla po rezygnacji jednego z jego członków.

  Wybory uzupełniające na naszym Osiedlu

  W związku z rezygnacją przewodniczącej zarządu Osiedla nr 7 Elwiry Czechowskiej oraz jednego z członków zarządu Osiedla Wojciecha Chodkowskiego, Rada Miejska w Wyszkowie zarządziła wybory uzupełniające. Do 31 sierpnia na naszym Osiedlu zostanie zorganizowane zebranie mieszkańców, na którym wybrany zostanie nowy przewodniczący oraz uzupełniony zostanie skład zarządu Osiedla. Mieszkańcy wybiorą swoich przedstawicieli w wyborach tajnych, bezpośrednich. Aby zebranie i wybory były prawomocne, potrzebna jest obecność minimum dziesięciu mieszkańców Osiedla. O terminie i szczegółach zebrania będziemy informować na bieżąco.

  Stadion pozostaje na swoim miejscu. Będzie remont!

  DSC_0912Burmistrz podjął decyzję o pozostawieniu stadionu miejskiego w dotychczasowej lokalizacji. Obiekt  przy ul. Kościuszki czeka gruntowna przebudowa.  Ma powstać zupełnie nowa płyta główna z boiskiem trawiastym, boisko boczne ze sztucznej trawy (od strony ul. Okrzei), bieżnia okalająca płytę główną, małe boisko wielofunkcyjne (zimą „biały orlik” – lodowisko), nowe korty tenisowe, nowe trybuny przy każdym obiekcie – łącznie na 2-3 tysiące miejsc (obecne zostaną „rozebrane”). Przebudowana zostanie infrastruktura administracyjna, czyli obecny budynek biurowy i (niegdyś) hotelowy.

  Burmistrz przedstawia następujący harmonogram prac:

  – rok 2015 – wykonanie koncepcji modernizacji stadionu i projektu boiska ze sztucznej trawy;

  – rok 2016 – budowa boiska ze sztucznej trawy, budowa boiska wielofunkcyjnego (małego), projekt boiska głównego wraz z bieżnią, projekt przebudowy zaplecza administracyjnego;

  – lata 2017-2020 (w zależności od możliwości finansowych samorządu oraz ograniczeń administracyjno-organizacyjnych) – budowa boiska głównego z bieżnią, przebudowa kortów tenisowych (ewentualne odwrócenie), przebudowa części administracyjnej WOSiR.

  Inwestycja przewiduje również powstanie nowych około 200 miejsc parkingowych wokół stadionu. Szacowany koszt przebudowy obiektów sportowych przy ul. Kościuszki to 11 mln zł.

  Zbiórka elektrośmieci

  Elektrośmieci_201513 czerwca będzie dobra okazja do pozbycia się elektroodpadów z naszych gospodarstw domowych. Nadleśnictwo Wyszków organizuje kolejną już zbiórkę elektrośmieci pod hasłem: „Leśnicy dla Wyszkowa”. Akcja zostanie przeprowadzona na terenie naszego osiedla.

  Akcji zbiórki elektroodpadów będą towarzyszyły leśne gry i zabawy, nie tylko dla dzieci. Jedną z atrakcji będzie składanie drewnianego domku z bezpiecznych, oznaczonych elementów. Zapraszamy 13 czerwca na plac pomiędzy Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Wyszkowie a Centrum Handlowym Galeo. Leśnicy z kontenerami na elektroodpady będą czekali od godz. 9.00 do 13.00.

  Warsztaty dla ojców

  Tato_net_logoInicjatywa Tato.Net i burmistrz Wyszkowa zapraszają ojców i matki z gminy Wyszków na warsztaty pod hasłem „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Spotkanie zawiera również wspólny moduł dla małżeństw, podczas którego kobiety dowiedzą się, jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami. Ojcowie z gminy Wyszków nie ponoszą żadnych opłat – warsztaty są finansowane z budżetu samorządu. Warsztaty odbędą się w dniach 26-27 czerwca:

  1 dzień (piątek 26 czerwca) w godz. 18.00-21.00: sesja dla ojców i matek poświęcona wyzwaniom ojcostwa oraz praca w małych grupach na temat „Jak żona może pomóc mężowi być lepszym ojcem?”.

  2 dzień (sobota 27 czerwca) w godz. 9.00-18.00: sesja dla ojców.

  Warsztaty będą prowadzone w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie, sala na III p. Poprowadzi je licencjonowany trener Tato.Net. Kontakt dla zainteresowanych do organizatora lokalnego: Kamilla Puławska tel. 607-239-331, Łukasz Wachowski tel. 607-168-295.  Warsztaty są realizowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015 w gminie Wyszków. Rezerwacja miejsca następuje po wypełnieniu elektronicznego formularza na stronie: http://www.tato.net

  Bezpłatna mammografia dla wyszkowianek

  IMG_96821 czerwca panie w wieku 40-75 lat będą miały możliwość zbadania się w mammobusie. Oprócz badań wykonywanych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (badania w ramach NFZ dla pań w wieku 50-69 lat), wykonywane będzie bezpłatne badanie dla kobiet wieku 40-49 oraz 70-75 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy.  Szczegóły: http://wyszkow.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2647

  Po informację turystyczną do kordegardy

  kordegarda_park_[1]Od początku maja Punkt Informacji Turystycznej mieście się w kordegardzie w parku im. Karola Ferdynanda Wazy. Będzie tam miał swoja siedzibę przez cały okres letni.  Zmieniły się również godziny otwarcia obiektu:

  Poniedziałek-nieczynne
  Wtorek-piątek w godz. 8.00-16.00
  Sobota w godz. 10.00-18.00

  Dodatkowe informacje:
  Tel. 29- 743-02-34, 570-957-436
  e-mail: turystyka@wyszkow.pl, maciej.sarnacki@wyszkow.pl
  strona www: turystyka.wyszkow.pl

  Powstaje kompleks sportowy przy SP nr 1

  0_boiska SP nr 1Od ponad tygodnia trwa budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1. Nowe boiska mają być gotowe pod koniec lipca. Wykonawcą inwestycji jest firma GARDEN SPORT SERVICE z Legionowa, która zaoferowała cenę 593 tys. 411 zł. Kompleks obejmuje: boisko do gry w piłkę ręczną o powierzchni całkowitej 1140,84 m kw. (pole do gry 20×40 m) i nawierzchni przepuszczalnej wyposażone w 2 bramki aluminiowe o wym. 3x2m; boisko wielofunkcyjne o powierzchni całkowitej 613,11 m kw. (pole gry do koszykówki 15×28 m; pole do siatkówki 9×18 m) o nawierzchni przepuszczalnej poliuretanowej; bieżnię lekkoatletyczną czterotorową o powierzchni całkowitej 831 m. kw. wyposażoną w piaskownicę do skoków w dal; małą widownię na sześć ławek. Termin wykonania kompleksu sportowego przy SP nr 1 minie 20 lipca.

  W czwartek sesja Rady Miejskiej

  28 maja na sesji zbierze się Rada Miejska w Wyszkowie. Początek obrad o godz. 10.00. W załączniku porządek majowej sesji. sesja_28_V_15

  Festyn rodzinny w Jedynce

  Zapraszamy do SP nr 1 na festyn rodzinny, który odbędzie się w piątek 22 maja na terenie szkoły. plakat_festyn_2015